2021 KPSS ücreti! KPSS sınav ücreti ne kadar? 2020 KPSS ücreti! – Haberler

Açıklanan ÖSYM sınav takvimi sonrası adaylar, 2021 KPSS ücreti! KPSS başvuru ücreti ne kadar? KPSS ücreti hangi bankalara yatırılır? ÖSYM KPSS başvuru! 2020 KPSS başvuru! KPSS lisans başvurusu! KPSS ÖABT puan hesaplama!

Açıklanan ÖSYM sınav takvimi sonrası adaylar, 2021 KPSS ücreti! KPSS başvuru ücreti ne kadar? KPSS ücreti hangi bankalara yatırılır? ÖSYM KPSS başvuru! 2020 KPSS başvuru!

KPSS TARİHİ

2021 KPSS Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 1 Ağustos’ta, KPSS Alan Bilgisi 1. gün oturumları 7 Ağustos’ta, 2. gün oturumları 8 Ağustos’ta yapılacak. 2021 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 15 Ağustos’ta düzenlenecek.

KPSS ÜCRETİ NE KADAR?

2021 KPSS ücreti henüz belli olmadı. Geçen yıl her oturum için KPSS ücreti 80 TL olarak belirlendi. ÖSYM’nin kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden yapılabilecek. Geçtiğimiz sene her bir oturum için 80 TL olan KPSS giriş ücretinin bugün itibarıyla 300 TL’ye yükseltildiği iddiası sosyal medyada gündem oldu. Çok sayıda öğrencinin tepki gösterdiği fiyatla ilgili paylaşımlar yapması sonrası “300 TL” hashtag’i Twitter’da kısa sürede TT oldu.

KPSS ÜCRETİ HANGİ BANKALARA YATIRILIR?

Sınav ücretinin yatırılacağı bankalar geçen yıl söyle açıklanmıştı;

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

KPSS GEÇ BAŞVURU TARİHİ!

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri), KPSS Alan bilgisi, KPSS ÖABT geç başvuru tarihleri 22-23 Haziran 2021 tarihlerinde alınacak.

Tavsiye Edilen Yazılar